در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب به چه نکاتی توجه کنیم؟

آخرین مقالات

دستگاه حضور و غیاب از دستگاه‌های الکترونیکی کنترل تردد افراد محسوب می‌شود که امروزه نیاز هر شرکت و سازمانی می‌باشد. این دستگاه انواع مختلفی دارد و براساس سخت افزارهای به کار رفته درونش خدمات متفاوتی را به کاربر ارائه می‌دهد. اما اینکه در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب به چه نکاتی توجه کنیم؟ موضوعی است که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم.

قبل از هرچیز باید به این نکته توجه کنیم که در خرید دستگاه حضور و غیاب فقط قیمت و هزینه‌ای که می‌کنیم مهم نیست. گاهی شما برای یک دستگاه وارداتی هزینه‌ی بالایی را متحمل می‌شوید ولی خدمات با کیفیتی را مخصوصا پس از خرید دریافت نمی‌کنید. پس مهم است که در خرید دستگاه حضور و غیاب از یک سری نکات مهم آگاهی پیدا کنید.

نکات مهم در خرید دستگاه حضور و غیاب

اصلی‌ترین ویژگی دستگاه های حضور و غیاب ثبت ورود و خروج افراد است. اما اینکه چگونه این کار را انجام می‌دهند، خود قاعده و قوانین مشخصی دارد. در زیر نکات مهم در خرید دستگاه حضور و غیاب را توضیح می‌دهیم. این نکات جهت خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب به شما کمک خواهند کرد.

۱-داشتن سازگاری و آسان بودن رابط کاربری

داشتن سازگاری و آسان بودن رابط کاربری

یکی از مواردی که حتما در خرید دستگاه حضور و غیاب باید به آن توجه کنیم، آسان بودن رابط کاربری آن است. بدین صورت که دسترسی به تمام قسمتهای آن آسان باشد. همچنین این دستگاه باید بتواند باید بتواند قابلیت نصب نرم افزارهای مهم از جمله نرم افزار ابری حضور و غیاب را داشته باشد.

داشتن سازگاری دستگاه حضور و غیاب با سایر گجت‌های هوشمند نظیر تلفن همراه هم از نکات مهمی است که باید در زمان خرید مورد نظر قرار دهید. این موضوع مخصوصا برای سازمانهایی که کارکنانشان را بیرون از دفتر و به ماموریت می‌فرستند، بسیار قابل ملاحظه است. از این طریق کارکنان می‌توانند ورود و خروج خود را در ساعت معین از راه دور ثبت کرده و مدیران نیز با ردیابی موقعیت آنها از حضور آنها در محل اطمینان حاصل کنند.

۲-ظرفیت بالا در کنار سرعت خوب

ظرفیت بالا در کنار سرعت خوب

داشتن حافظه خوب با ظرفیت بالا از ویژگی‌های مهمی است که در بهترین دستگاه حضور و غیاب باید رعایت شده باشد. معمولا دستگاه حضور و غیاب دو نوع حافظه درونش دارد. حافظه‌ی اول که تعداد ورود و خروج را ثبت می‌کند و حافظه‌ی دوم که برای احراز هویت مورد استفاده قرار می‌گیرد. سرعت عملکرد دستگاه با میزان ظرفیت رابطه‌ی مستقیم دارد. بدین صورت که اگر تعداد پرسنل شما زیاد باشد، میزان الگوهای احراز هویت (اثر انگشت یا چهره) افزایش می‌یابد و این تعداد زیاد سرعت ثبت تردد و شناسایی را پایین می‌آورد. پس هرچه قدر ظرفیت حافظه‌ دستگاه حضور و غیاب بیشتر باشد، می‌توان تعداد بیشتری اثر انگشت را ثبت کرد و با سرعت بیشتری هم ترددها را مدیریت کرد.

۳-داشتن نرم افزار اختصاصی

داشتن نرم افزار اختصاصی

به منظور ثبت ترددها، دستگاه حضور و غیاب نیازمند نصب یک نرم افزار بر روی خود است. بهترین دستگاه حضور و غیاب دستگاهی است که نرم افزار اختصاصی خودش را داشته باشد. شرکت افق فرا ویژن نرم افزار حضور و غیاب خود را به همراه دستگاه عرضه می‌کند.

همچنین می‌توان گفت یکی از بهترین شرکتهای داخلی است که نرم افزار حضور و غیاب ابری خود را با امنیت بالا و داشبورد مدیریتی فوق‌العاده کاربردی به هموطنان در سراسر ایران عرضه کرده است.

۴-خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش

با جدیت می‌توان گفت مهم‌ترین و حیاتی‌ترین نکته‌ای که در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب حتما باید مدنظر قرار دهید، خدمات پس از فروش شرکت ارائه دهنده‌ی دستگاه است. اولا زمانی که شما از فروشگاه‌های متفرقه خرید می‌کنید، ضمانتی بر سلامت دستگاه خود دریافت نخواهید کرد. پس حتما سعی شود، خرید دستگاه حضور و غیاب از شرکت‌های سازنده و معتبر انجام گیرد.

ثانیا خدمات پس از فروش در کنار اینکه به شما اطمینان می‌دهند که از جای معتبری خرید خود را انجام داده‌اید، در صرفه جویی هزینه‌های بعد از خرید هم بسیار تاثیرگذار است.

از خدمات پس از فروش می‌توان به گارانتی اشاره کرد. هرچقدر مدت زمان گارانتی دستگاه بیشتر باشد، برای خریداران بهتر است. بیشترین مدت گارانتی دستگاه حضور و غیاب به شرکت افق فرا ویژن اختصاص دارد. این شرکت به مدت ۱۸ ماه گارانتی قطعات و ۴۸ ماه گارانتی سنسور اثر انگشت را برای دستگاه حضور و غیابش ارائه می‌دهد.

از دیگر خدمات پس از فروش داشتن آموزشهای بعد از خرید است. این آموزش ها در صورتی که به صورت آنلاین و رایگان باشند، از خدمات ویژه و خوب محسوب خواهند شد.

مهم‌تر از همه پشتیبانی بعد از خرید است. این پشتیبانی به صورت فرستادن کارشناس در محل جهت نصب و راه‌اندازی و پاسخ به سوالات و مشکلات به صورت شبانه‌روزی توسط کارشناسان فروش است.

افق سرویس وبسایتی ویژه برای ارائه بهترین خدمات پس از فروش دستگاه حضور و غیاب است که تمام این خدمات را به صورت آنلاین و شبانه‌روزی به خریداران خود ارائه می‌دهد.

۵- قیمت مناسب در کنار داشتن تمام فاکتورهای ذکر شده

قیمت مناسب دستگاه حضور و غیاب

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، قیمت پایین دستگاه نباید ما را به سمت خرید دستگاه حضور و غیاب سوق بدهد. بلکه باید ویژگی‌های مناسب دستگاه به خصوص خدمات پس از فروش آن را در نظر بگیریم. به دلیل اینکه شرکتهای مستقر در ایران خدمات خود را به سراسر کشور می‌توانند بدون هیچ مشکلی ارائه دهند و همچنین خدمات پس از فروش خوبی دارند، توصیه می‌شود که از تولیدات داخلی استفاده شود. ضمن اینکه دستگاه حضور و غیاب ایرانی قیمت به صرفه‌تری در مقایسه با دستگاه‌های خارجی دارند.

جمع بندی

این مقاله نکات مهمی را که شما در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب باید از آن آگاهی داشته باشید را ذکر کردیم. مطمئنا قبل از خرید هر دستگاه الکترونیکی داشتن آگاهی لازم برای خرید بهتر در رضایت پس از خرید تاثیرگذار خواهد بود. امیدواریم که این مقاله جهت انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب به شما کمک کرده باشد.

بله. می‌توان گفت مهم‌ترین نکته در خرید دستگاه حضور غیاب خدمات پس از فروش آن است. این خدمات اعتبار شرکت و دستگاه خریداری شده را به شما نشان می‌دهند.

معمولا از سه روش کارتی، اثر انگشت و تشخیص چهره برای احراز هویت در این دستگاه استفاده می‌شود. که متداول ترین آن اثر انگشت است.

بله . همه‌ی دستگاه های حضور و غیاب به نرم افزار نیاز دارند. بهترین دستگاه حضور و غیاب نرم افزار اختصاصی خودش را دارد.

5 2 رای
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات